منشور اخلاقی

منشور اخلاقی کارکنان برگ زرين کانون تبليغاتي:

• از دیدگاه صاحب نظران نظام اداری ، یک سازمان باید علاوه بر وظایف تشکیلاتی ، فلسفه و رسالت اجتماعی و انسانی نیز داشته باشد. 
• فلسفه و رسالت هر سازمان موجب پرورش هوشمندی ، پختگی و ژرف نگری کارکنان می شود به گونه ای که اندیشه های کارکنان آنان را در چارچوب انسانی و اجتماعی قرار می دهد تا بتوانند رفتارشان را در همان ساختار بروز دهند. باید برای انجام رسالت همگانی سازمان با یکدیگر سخت تلاش کنند و این فلسفه و رسالت را منشور اخلاقی می نامند. 
• همه افراد جامعه قابل احترام هستند و نیازمندند که خویشتن را ارزشمند ببینند و این ارزشمندی بر پایه ای محکم استوار است و پابرجاترین و سالم ترین عزت نفس بر پایه احترامی که مستحق آنیم استوار است نه بر اساس شهرت یا آوازه ظاهری و تملق ها.
منشور اخلاقی در کانون تبلیغاتی برگ زرین بر دو وجه استوار است :

1. کسانی که بعنوان مشتری و یا ارباب رجوع و  بصورتهای مختلف با ما ارتباط دارند. 
2. کسانی که ارائه خدمت به مراجعان را بر عهده دارند.
محورهای منشور اخلاقی بر پایه :
1. نظم و انضباط در محل کار 
2. آراستگی ظاهری
3. وقت شناسی
4. برخورد خوب با ارباب رجوع و رعایت ادب و احترام و نزاکت 
5. انجام امور بر اساس عدل و انصاف 
6. انجام امور ارباب رجوع در کمترین زمان ممکن

خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان با رعایت منشور اخلاقی در انجام هر چه بهتر امور براساس ضوابط و مقررات در پویایی و رشد چشمگیر سازمان نقش دارند.
عهد نامه :
در پیشگاه خداوند متعال با خود عهد می بندم که همه روزه و در تمامی ساعات با ظاهری آراسته و در محیطی منظم و در نهایت نظم و انضباط و ادب و احترام با برخوردی نیک و پسندیده با ارباب رجوع ، و همکاران تعامل برقرار نموده و در کوتاهترین زمان ممکن امور محوله را در کمال صداقت و رعایت انصاف به انجام رسانیده و در صورت برآورده نشدن خواست  ارباب رجوع توضیحات کافی برای روشن شدن ذهن آنان ارائه نمایم و در راستای اهداف متعالی سازمان و کشور، خود را مقید به اجرای رسالت ، ‌اصول و منشور ذیل دانسته و پایبند باشم.
منشور اخلاقی :

• در حفظ نظم محل کار ، ‌اتاق و میز تحریر خود خواهم کوشید چون نظم و انضباط نشانگر شخصیت ایمان و اعتقاد فرد به خدمت صادقانه است.
• در کمال ادب و فروتنی ، تواضع و احترام و خوشرویی با بزرگتر ها و کسانی که از خویش در این زمینه پیشکسوت بوده و صاحب تجارب و نقش ارزنده در به ثمر رسیدن این مجموعه بوده رفتار نمایم.
• با کمال خوشرویی از ارباب رجوع استقبال و پس از انجام کار با کمال خوشرویی او را بدرقه نمایم چون اعتقاد دارم ارباب رجوع ولی نعمت ما هستند. و فلسفه وجودی ما جز بازکردن گره و حل نمودن مشکلی از مشکلات ارباب رجوع نیست و نه اضافه نمودن مشکل بر مشکلاتش  …..
• تعلقات سازمانی را در خود می پرورانیم و به همکاران احترام می گذاریم تا با همدلی در جهت کرامت و رضایت ارباب رجوع و همکارانمان گام برداریم.
• انجام صحیح و سریع امور محوله را جزء وظیفه خود دانسته و با توجه به گرانبها تر بودن وقت از طلا در کوتاهترین زمان ممکن خواسته هایشان را با توجه به ضوابط اجابت نماییم. 
• از هرگونه بحث و گفتگوی غیر حضوری و پافشاری و اصرار غیر معمول در رابطه با اثبات نظرات به حق و قانونی با ارباب رجوع خودداری و درصورت قانع نشدن با کمال احترام ایشان را جهت راهنمایی به مقامات بالاتر معرفی خواهیم نمود. 
• از نارضایتی ارباب رجوع در صورت برخورد نامناسب ناخواسته متأثر و با فروتنی از او عذر خواهی و در نهایت افتخار از او تشکر نماییم. 
• مشتاقانه به نظرات و دیدگاههای ارباب رجوع گوش داده و از انتقاد و پیشنهاد ایشان در رابطه با اصلاح رفتار و تغییر روش انجام کار بر اساس مقررات استفاده می کنیم.
• نهایت تلاش و سعی وافر خود را خواهیم نمود همانطور که کانون را محیط امن و قابل اعتماد برای رفع نیازها تبلیغاتی ، توسعه کسب و کار و توانایی های مشتری قرار می دهم . محیط کانون را هم نیز بستری برای افزایش توانمندی ها ، رشد خلاقیت و شعور و دانش همکاران نیز قرار دهم تا بتوانم سهمی هر چند کوچک در توسعه و بالندگی این جهان هستی داشته باشم .

 

امتیاز بدید به این مطلب post
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *