چاپ سیلک

برگ زرین ارائه خدمات چاپ سیلک؛ در کارگاه این مجتمع انواع سفارشات مربوط به چاپ سیلک اسکرین از قبیل چاپ روی انواع لباس و تیشرت، لباس کار،  ساک و کیف، چاپ روی کلاه ایمنی و کلاه معمولی، انواع هدایایی تبلیغانی، چاپ روی کیسه برنج، قطعات فلزی، پلاستیکی، چاپ روی جلد مدارک، قطعات صنعتی، چاپ روی اسباب بازی، چاپ روی پارچه و … پذیرفته می شود.

کارشناسان فروش و مشاوره

همراه، تلگرام و  واتساب ، روبیکا :  09396112596                                  

تلفن دفتر : 447121054475805044758040 

 

 

خدمات چاپ سیلک در تهران | برگ زرین ارائه خدمات چاپ سیلک اسکرین

نمونه کار های چاپ سیلک

 

چاپ سیلک به هنر چاپ توسط صفحات توری ابریشمی گفته می­ شود که به دلیل  وجود ویژگی­ های منحصر­ به­ فرد خود مورد توجه افراد و صنایع  مختلف قرار گرفته است.

چاپ سیلک چیست ؟

چاپ سیلک فرایند انتقال مستقیم رنگ از طریق صفحات ابریشمی است که توسط یک دستگاه فشار انجام می­ گیرد.

در این روش مانند تکنیک عکاسی، تصویر طرح با تابش نور بر روی توری نقش می­ بندد و با رنگ بر روی سطوح چاپ می­ شود.

چاپ سیلک اسکرین
چاپ سیلک اسکرین

چاپ سیلک اسکرین محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین نوع چاپ در دنیا برای ایجاد طرح و نقش‌های متنوع بر روی پارچه، مواد چوبی، مواد فلزی، مواد پلاستیکی و… است. قابلیت ایجاد طرح روی انواع مواد، قابلیت استفاده از رنگ‌های متنوع، ایجاد طرح‌های باکیفیت، درخشان و واضح و انعطاف پذیری بالای چاپ سیلک از ویژگی‌های ممتاز این نوع چاپ در میان انواع دیگر چاپ است. اگر به کسب اطلاعات در مورد چاپ سیلک، نحوه انجام و مزایا و قیمت چاپ سیلک (Screen Printing) علاقه‌مند هستید ادامه متن را مطالعه فرمایید.

چاپ سیلک چیست؟

what is Screen Printing ?

چاپ سیلک اسکرین یکی از روش‌های محبوب چاپ و ایجاد طرح روی انواع پارچه و مواد است. چاپ به روش سیلک از زمان‌های دور مورد استفاده بشر بوده و همچنان محبوب‌ترین و مهم‌ترین تکنیک چاپ به شمار می‌رود.

نزدیک به 90 درصد از شرکت‌ها و کارخانه‌های کوچک و بزرگ سراسر جهان که در صنعت چاپ فعالیت می‌کنند از چاپ سیلک برای پیشبرد فعالیت‌ و ایجاد نقش روی تولیدات خود استفاده می‌کنند. قابلیت ایجاد طرح‌های مختلف با رنگبندی روی هر ماده‌ای از دلایل استفاده فراوان از چاپ سیلک بوده و است.

موارد استفاده از چاپ سیلک
موارد استفاده از چاپ سیلک

موارد استفاده از چاپ سیلک

یکی از دلایلی که پس از گذشت سال‌ها چاپ سیلک همچنان در صنعت چاپ حرف اول را می‌زند، انعطاف پذیری بالای این نوع چاپ در ایجاد طرح روی مواد مختلف است. اما چاپ سیلک دقیقا برای طرح زدن روی چه محصولات و موادی کاربرد دارد؟

چاپ سیلک روی پارچه، چاپ سیلک روی سرامیک، چاپ سیلک روی تیشرت، چاپ سیلک روی کلاه و کیف و ساک، چاپ سیلک روی قطعات فلزی و پلاستیکی، چاپ سیلک روی اسباب بازی و بادکنک، چاپ روی فلز و چوب، چاپ روی سطوح صاف یا گرد و… از موارد استفاده این نوع چاپ است.

لیست خدمات چاپ سیلک که ما در مجتمع برگ زرین ارائه می دهیم عبارتنداز

مزایای چاپ سیلک

چرا با وجود این همه پیشرفت در حوزه‌های مختلف، صنعت چاپ دنیا همچنان از روش قدیمی چاپ سیلک استفاده می‌کند؟ مزایا و خدماتی که این نوع چاپ فراهم می‌کند، تنوع، کیفیت و بهره وری بالایی برای این شرکت‌ها به ارمغان آورده است. روی انواع سطوح به وسیله چاپ سیلک می‌توان نقش ایجاد کرد و امکان استفاده از رنگ‌های متنوع نیز وجود دارد.

نقش و طرحی که این چاپ روی سطح ایجاد می‌کند بسیار زیبا و باکیفیت است. طرح‌های بسیار متنوعی که می‌توان به وسیله چاپ سیلک ایجاد کرد بر محبوبیت آن اضافه می‌کند. نکته بسیار مهم در مورد قیمت و هزینه چاپ سیلک این است که علاوه بر کیفیت، وضوح و ایجاد نقش‌های دقیق از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است.

نحوه انجام چاپ سیلک
نحوه انجام چاپ سیلک

نحوه انجام چاپ سیلک

پایه و اساس چاپ سیلک با روش دستی و یا با استفاده از دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک یکی است. برای چاپ سیلک دستی نیاز به تجهیزات زیاد و آنچنانی نیست اما نیاز به دقت و حساسیت بالایی به ویژه در انتخاب رنگ، جنس توری و نحوه خشک شدن دارد. برای مواد مختلف باید از رنگ‌های خاص استفاده کرد تا رنگ بتواند به بافت محصول نفوذ کرده و طرح کاملی روی آن ایجاد شود.

مرحله اول چاپ سیلک

مرحله اول چاپ سیلک بسیار مهم و تاثیرگذار روی نتیجه نهایی است. برای شروع به کار، طرحی که می‌خواهند روی محصول پیاده شود را روی یک کاغذ شفاف به صورت سیاه سفید پرینت می‌کنند. سپس یک توری از جنس ابریشم یا پلی استر انتخاب می‌شود. انتخاب توری مناسب روی کیفیت و وضوح تصویر بسیار تاثیرگذار است. هرچه منافذ و تاروپود توری بیشتر باشد، طرح  کامل‌تر و بهتری روی محصول ایجاد می‌شود. این توری را روی چهارچوبی فلزی یا چوبی می‌کشند و یک شابلون ایجاد می‌شود.

مرحله دوم چاپ سیلک

در این مرحله لاک و ماده حساس به نور را با هم ترکیب می‌کنند و به وسیله کاردک به دو طرف توری می‌کشند سپس خشک می‌کنند. انجام این مرحله کمک می‌کند منافذی که رنگ نباید از آن‌ها عبور کند، مسدود شوند و طرح مورد نظر روی توری ایجاد شود.

مرحله سوم چاپ سیلک

حال وقتی که حساس کننده روی توری کشیده شد، طرح سیاه سفید مورد نظر را روی توری قرار می‌دهند و نور uv و نور مهتابی ساده را به شابلون( توری به همراه قاب) می‌تابانند. این نور از قسمت‌های سیاه طرح عبور نمی‌کند اما از سایر قسمت‌های سفید کاغذ عبور کرده و به توری برخورد می‌کند. رسیدن نور به توری باعث سفت شدن ماده حساس به نور شده و طرح روی توری ایجاد می‌شود.

مرحله چهارم چاپ سیلک

حال که طرح روی شبلون ایجاد شد، وسیله‌ای که می‌خواهند روی آن طرح ایجاد کنند را زیر شابلون قرار می‌دهند. سپس رنگ مورد نظر را روی توری به وسیله کاردک پخش می‌کنند. رنگ از قسمت‌های مصدود شده توری عبور نمی‌کند اما از سایر منفذهای باز عبور کرده و روی محصول  نقش می‌بندد. به این صورت طرح اولیه به صورت کامل روی محصول چاپ می‌شود.

مرحله پنجم چاپ سیلک

پس از چاپ طرح روی محصول نوبت به خشک کردن رنگ می‌رسد. مرحله خشک شدن رنگ بسیار مهم است و در صورتی که درست انجام نشود، رنگ فروریخته و طرح ناقص می‌شود. درگذشته پس از چاپ طرح، محصول را در فضای آزاد به مدت چند ساعت قرار می‌دادند اما الان با استفاده از خشک کن‌های صنعتی این پروسه سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود.

دستگاه چاپ سیلک
دستگاه چاپ سیلک

دستگاه چاپ سیلک

Screen Printing Mashine

دستگاه چاپ سیلک در گذر زمان دچار تغییر و تحولات زیادی به سمت سرعت بخشیدن به فرآیند چاپ شده است. در سال‌های قبل تمام مراحل چاپ، مثل قراردادن محصول زیر شابلون، فشار دادن شابلون، پخش کردن رنگ روی شابلون و… دستی و به وسیله نیروی کار صورت می‌گرفت.

یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از چاپ یعنی خشک شدن رنگ باید در فضای آزاد انجام می‌شد و چند ساعت زمان نیاز داشت. به این ترتیب سرعت و کیفیت چاپ پایین‌تر بود و سفارشات دیرتر آماده می‌شدند. با گذر زمان دستگاه‌های نیمه اتوماتیک وارد صنعت چاپ شدند و تحول بزرگی در این حوزه ایجاد کردند.

تعدادی از مراحل چاپ مانند پخش کردن جوهر روی توری به صورت اتوماتیک توسط این دستگاه انجام می‌شود اما برای فشار دادن شابلون روی محصول نیاز به نیروی کار است. سرعت چاپ با استفاده از دستگاه‌های چاپ سیلک نیمه اتوماتیک به نسبت روش دستی بالاتر بود و سرعت روند کار افزایش قابل توجهی داشت.

حالا دستگاه‌های چاپ تمام اتوماتیک در اکثر مراکز چاپ حضور دارند به طوری که نیاز به نیروی کار بسیار کاهش یافته است. این دستگاه‌های پیشرفته تمام مراحل چاپ سیلک را به صورت خودکار انجام می‌دهند و در هر ساعت بیشتر از 1000 چاپ روی محصول انجام می‌دهند.

سایت چاپ برگ زرین

صنعت چاپ هر روز رونق بیشتری می‌گیرد و بر تعداد شرکت‌های چاپ افزوده می‌شود. یکی از شرکت‌های چاپ و تبلیغات با بیست سال سابقه کار، کانون برگ زرین است. این شرکت به روش چاپ سیلک، انواع طرح با رنگبندی متنوع را بر روی لباس، پارچه، تیشرت، کلاه و کیف، کیسه برنج، قطعات فلزی و پلاستیکی، اسباب بازی، جلد مدارک و … با کیفیت و وضوح عالی و قیمت مناسب به چاپ می‎رساند. سفارشات شما در مجتمع برگ زرین حداکثر تا 5 روز کاری آماده و ارسال می‌شود. برای مشاهده کلیه خدمات ما به بخش محصولات چاپی مراجعه فرمایید.

مجتمع چاپ برگ زرین ، ارائه دهنده کلیه خدمات چاپ سیلک بصورت آنلاین و فوری در تهران ، ارسال به تمام نقاط ایران

سوالات متداول

از روش چاپ سیلک به منظور های گوناگونی استفاده می شود که عبارتند از ( چاپ روی نایلون ، تقویم ، جلد مدارک ، روی پارچه ، هدایای تبلیغاتی ، جعبه کارتن ، بادکنک ، پوشه دکمه دار ، و…)

بله ، ولی بهتر هست بدانید که ما هزینه ساخت کلیشه را بصورت کامل دریافت می کنیم.

شما می توانید با یکی از شماره تلفن های ما تماس بگیرید (44758050-44758040) یا می توانید در تلگرام یا واتساپ 09396112596 پیام ارسال کنید و نوع خدمات خود را مشخص کنید تا کارشناسان ما قیمت محصول و مدت زمان انجام را به شما اطلاع و درصورت موافق سفارش شما ثبت و انجام می شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)